MENÜ
 



                      

  Festessvelünk !!!


    Szobafestés -Mázolás-Tapétázás-Hőszigetelés-Gipszkartonozás

 


 

 

Nyáron hűvös télen meleg


Az épületek falait kívül és belül is szigetelhetjük. Belső hőszigetelés esetén a téli hidegben a fal kihűl. Mélyebb rétegeiben a harmatpont alá csökkent hőmérséklet miatt kicsapódó párától a falszerkezet átnedvesedik, ami a hőszigetelés leromlását és a falazó anyag fagykárosodását idézheti elő. Emiatt hatásos hőszigetelés csak külső oldalon képzelhető el.
A homlokzatok külső hőszigetelésére legáltalánosabban hőszigetelő
hatású vakolatokat, szálas anyagból készült táblákat vagy műanyag habokat használnak.

A hőszigetelő vakolatok alkalmazását csekély hőszigetelő hatásuk kérdőjelezi meg. Ezt szemlélteti az a tény, hogy egy 5 cm-es polisztirolhab lap hőszigetelő tulajdonságait a kivitelezhetőség határait messze meghaladó 20 cm-es vastagságú perlites habarccsal vagy 10 cm-es vastagságú polisztirolgyöngy tartalmú hőszigetelő habarccsal lehetne elérni.
A gyakori polisztirol vastagságok különböző rendszerekben 3 és 10 cm között helyezkednek el.
Melyik a megfelelő vakolat, zsákos vagy vödrös?
A műgyanta adalékokkal javított hagyományos mész-cement bázisú poralakú zsákos vakolatokat víztartalomra való érzékenységük, foltosodási hajlamuk és a kialakítható struktúra inhomogenitása miatt már idejemúlt, nem ajánlott! Legáltalánosabban a műgyanta kötőanyagú felhasználásra kész "vödrös" vakolatok terjedtek el, melyeknek széles szín-, vastagság- és struktúraválasztéka a legváltozatosabb igényeket is kielégíti.

Ha belegondolunk, hogy ma Ausztriában 8 cm az átlagvastagság és Lengyelországban 10 cm, látható, hogy nem szabad itt megállni. Az utólagos hőszigetelésnek ugyanis van még egy járulékos haszna, amit nem szabad szem elől téveszteni. Egy rosszul szigetelt épületben a fal belső oldali hőmérséklete a hidegebb időszakban 13,9 oC-ra is süllyedhet. Ezt csak a helyiség levegőjének emelésével tudjuk kompenzálni, vagyis a szobában a léghőmérséklet a 25 - 26 oC-t is elérheti.
Sajnos, ez még mindig nem jelenti azt, hogy kellemes klímában élhetünk, hiszen a hideg falfelületek felé jelentős energiamennyiséget sugárzunk le, vagyis nagy lesz a hőveszteségünk a homlokzati falak irányában. Ez az energiaveszteség a belső falak felé nem jelentkezik, vagyis ahogy mondani szokták: míg az egyik oldalról megsülünk, a másik oldalról megfagyunk. A jól megválasztott utólagos hőszigeteléssel viszont a hideg napokon sem fog a fal belső oldali hőmérséklete 18 - 19 oC alá süllyedni. Ezzel elérhetjük, hogy 4 - 5 oC-al alacsonyabb léghőmérsékleten ( 20 - 22 oC ) mellett is komfortosabban élhetünk, mint korábban.
Számítások igazolják, hogy ha 1 oC-al csökkentjük a szoba levegőjének hőmérsékletét, azzal 7-8 % fűtési energiát takaríthatunk meg. Így a hideg napokra számítva- amikor is különösen fontos, hogy kevesebb legyen a fogyasztás- akár 40%-al is csökkenthetjük a gázfogyasztást!
Tehát érdemes alaposabban megvizsgálni a homlokzati hőszigetelő rendszerek vásárlása előtt, hogy az "olcsóbb rendszer" hosszútávon kifizetődik-e vagy csak felesleges pénzkidobás! A növekvő energiaárak teszik fontossá a hőszigetelés fokozását. A hőszigetelés egy hosszú távú befektetés, ami hozza a kamatokat a csökkent fűtési költség formájában, amíg csak áll a ház. A jól megoldott hőszigeteléssel nemcsak energiát takarítunk meg, hanem komfortos, lakható lakást is kapunk.


 

Hírek

  • Akció!!!!!!!
    2011-10-23 12:44:56

    Őszi téli időszakban 10%kedvezmény!!!

Szavazás

Hogy tetszik az oldal?
Még alakítani kell ?
Jó?
Kezd jó lenni?
Elmegy?
Asztali nézet